1/10/2010

Twoja osobista stylistka [czyli po co Ci to]

Oto ujawnia się ta część mojej pracy owiana największą tajemnicą...
Niewiele osób chwali się, że korzysta z usług osobistego stylisty. Ja publicznie nie mogę wspominać komu i kiedy pomagam. Dlaczego? Temat rzeka.
Uwarunkowania kulturowe, społeczne, indywidualne, psychiczne. Koniunktura. Polityka, historia kraju... pewnie i pogoda. Może zapytam znajomej specjalistki od PR-u ;) ?
Według mnie, zasięgnięcie profesjonalnej porady, w jakiejkolwiek dziedzinie, jest bardziej przejawem zdrowego rozsądku niż powodem do wstydu... powszechnie wiadomo, że każdy z nas posiada talent do czegoś innego i znać na wszystkim się nie musi. Niestety...
...każdy jest stylistą!
Mama, ciocia, pani Kasia z piekarni, pan Roman z obuwniczego i babcia Krysia - doradzą najlepiej.
Jest w tym, oddając sprawiedliwość, trochę prawdy, ponieważ właściwie każdemu z nas brakuje dystansu, kiedy mamy spojrzeć na siebie - brzmi znajomo?
Powodów, jednak, dla których profesjonalnymi stylistami można nazwać zaledwie garść ludzi w naszym kraju jest znacznie więcej, niż wspomniane spojrzenie z dystansem.
Nie będę się tu zagłębiać w niuanse poczucia estetyki, wykształcenia oraz doświadczenia.
Odbiegłam jednak od tematu. Osobisty stylista doradza indywidualnie [jak nazwa wskazuje] co pasuje do typu urody, rodzaju sylwetki, stanowiska i stylu życia jaki prowadzi klient/klientka [podobają mi się wirtualni styliści - portale, wyrastające jak grzyby po deszczu - "czy masz figurę gruszki czy może jabłka?"] Dba o to, by stres związany z tym, co zazwyczaj artykułuje się:
" *@!%&# NIE MAM SIĘ W CO UBRAĆ!!!" zbić do minimum.
Porządek w szafie, a ubrania wewnątrz tylko takie, w których wyglądasz świetnie!
Odpowiadam za to byś zawsze czuł/a się dobrze i wyglądał/a najlepiej, jak możesz.
Ponieważ za tym idzie pewność siebie, a stąd malutki krok do sukcesu np. zawodowego.

Rozpisałam się...

Zajmuję się tym co wymienione powyżej.
Daję poczucie komfortu, ponieważ sprawiam, że nigdy więcej nie spędzisz kilku godzin bezskutecznie poszukując: olśniewającej sukni / dobrze leżącego garnituru / wygodnych szpilek / ładnej bluzki / fajnych jeansów / ciepłego płaszcza*
Dodatkowo paniom prezentuję jak i czym się malować, by wyglądać pięknie na co dzień.
Dla zapominalskich, roztargnionych czy zwyczajnie skrupulatnych i zorganizowanych przygotowuję opracowanie ze zdjęciami, wyjaśnieniami i zestawami ubrań gotowymi do noszenia - w porannej gorączce jak znalazł!_____________________________________________________________________________________________________
*) niepotrzebne skreślić

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz